Haber

Yusuf İslam, depremde hayatını kaybedenler için Bakara Suresi’nden ayetler okudu

Cat Stevens adıyla yaptığı albümlerle 1960’lı ve 1970’li yıllara damgasını vurdu ve 1977’de Müslüman olmayı seçti. “Yusuf İslam”Kendi adını taşıyan İngiliz sanatçı, Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından yayınladığı 3 mesajla Türkiye’ye destek verdi.

Yusuf İslam son paylaşımında Kuran’da Bakara Suresi’nin 155, 156 ve 157. ayetlerini okudu.

“Bütün insanlığı kurtarmış gibi olur”

videoya, “Kim bir canı kurtarırsa, bütün insanlığı kurtarmış gibidir.”Ayet-i kerime tercümesiyle başlayan Yusuf İslam, depremin ölüm ve hayat hakkındaki gerçeğin yeniden fark edilmesini sağladığına işaret ederek, şöyle devam etti:

“Allah’ın rahmetinden ümidimizi kesmemeliyiz”

Bir zamanlar mutlu mesut yaşadıkları binaların yükü altında nefes almakta zorlanan ailelerin ve çocuklarının akıl almaz görüntülerini izleyince bunun insanlığımız ve inancımız için ne kadar açık bir sınav olduğunu anlıyoruz. Ancak hiçbir zaman umutsuzluğa kapılmamalı ve Allah’ın rahmetinden ümidimizi asla kaybetmemeliyiz. Beyin sarsıntısı kurbanları şehittir, cennet bahçeleri onlar için hazırlanmıştır. Endişe ve endişe onlara asla bulaşmaz. Hayatta kalanlar olarak artık vicdan ve hayırseverlikle hareket etmeliyiz. Felaketin enkazından olabildiğince çok can kurtarmak için çalışanlardan Allah razı olsun. Yardım edebilecek herkes elinden gelenin en iyisini yapmalıdır çünkü ölüm ve yıkımın olduğu yerde hala yaşam ve yeniden inşa etme fırsatı vardır.

“Elbette O’na döneceğiz”

Yusuf İslam’ın okuduğu ayetlerin tercümesi şöyledir:

“Sana biraz korku ve açlıkla yemin ederim ki; Onu mallardan, canlardan ve ürünlerden eksiltme ile imtihan edeceğiz. Sabredenleri müjdele! Başlarına bir musibet geldiği zaman, “Şüphesiz biz Allah’a aidiz ve O’na döneceğiz” derler. Çünkü bunlar, Rablerinin lütfu ve rahmetidir ve doğru yola erişmiş olanlardır.”

Özellikle sosyal medya hesapları üzerinden milyonlarca hayranına hitap eden pek çok yabancı sanatçı, depremin ilk gününden bu yana neredeyse her gün Türkiye’ye destek çağrısı yapmaya devam ediyor.

konakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu