Ekonomi

Diyarbakır kendi yaralarını unuttu, depremin vurduğu diğer iller için seferber oldu

Diyarbakır kendi yaralarını unuttu, depremin vurduğu diğer iller için seferber oldu

Diyarbakır OSB kriz merkezinden sarsıntı bölgesine 100’e yakın yardım TIR’ı gönderildi.

DİYARBAKIR – Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Mustafa Fidan, deprem bölgelerine sanayi, temel gıda ve moral desteği için seferberlik başlattıklarını ve bugüne kadar 100’e yakın yardım TIR’ı gönderdiklerini söyledi.

Diyarbakır OSB Başkanı Mustafa Fidan, kendi yaralarını unutarak ilk günden itibaren sarsıntıdan etkilenen diğer bölgelere yaklaşık 100 tır yardım ulaştırdıklarını söyledi. Tırlarla temel gıda ve giyeceklerin yanı sıra iş makinesi gönderdiklerini belirten Fidan, depremin ikinci gününde 55 bin kişiye soğuk sandviç ulaştırdıklarını, deprem bölgelerine her türlü yardımı yapmaya hazır olduklarını bildirdi. ve endüstriyel alanda takviye için hazır olduklarını söyledi.

“Depremin şokunu atlattıktan sonra bizden daha kötü durumda olan bölgelere yardım etmeye başladık”

Depremzedelerin yanında olduklarını belirten OSB Başkanı Mustafa Fidan, “Pazartesi günü depremin şokunu atlattıktan sonra hemen Valilik, AFAD ve STK’larla iletişime geçerek neler yapabiliriz diye çalıştık. İlk gün yardımları hemen toplayın, “İlimizde kriz merkezi kurduk. İş makineleri, vinçler, hiltiler, jeneratörler ve temel ihtiyaçlar dahil olmak üzere 100’e yakın tırı kriz merkezimizden gönderdik. Bunların dışında AFAD’a günlük 10 bin ekmek veriyoruz” dedi.

Fidan, “Elimizden geldiğince yapmaya ve yaraları sarmaya çalışıyoruz” dedi. Bölgede bulunan sanayi bölgelerinin bir an önce canlandırılması gerekiyor” dedi.

Fidan, buradaki kriz masasında 60 kişilik bir grupla çalıştıklarını söyledi. Biz hazırız ve kardeşlerimizin yanındayız” dedi.

(MK-AKK-RK-Y)

haberdargecit.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu